23635540_2068160533414941_1590633332_n (Kopiowanie)

Złote Gody w Gminie Białaczów

W dniu 15 listopada 2017 roku, w Świetlicy w Białaczowie odbyła się uroczystość Złotych Godów czyli okrągły Jubileusz Pięćdziesięciolecia Pożycia Małżeńskiego. W tym roku na terenie gminy Białaczów jubileusz  ten świętowało 9 par.

 „Złote Gody” to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla Jubilatów, ale również dla ich rodzin
oraz przyjaciół, to 50 lat nieprzerwanego, harmonijnego pożycia małżeńskiego. Prawdziwe zgodne
i dobre małżeństwo to takie, które przetrwa wszystkie życiowe zawieruchy, by po latach zyskać wzajemne zrozumienie, tolerancję i szacunek.

Sakramentalne „TAK” przed 50 laty wypowiedziały następujące pary:

  1. Anna i Józef Chałubiński zam. Żelazowice
  2. Zofia i Marek Defratyka zam. Wąglany
  3. Irena i Stanisław Fert zam. Sędów
  4. Krystyna i Jerzy Franaszczyk zam. Parczów
  5. Jadwiga i Jan Kowalski zam. Skronina
  6. Danuta i Zdzisław Paduch zam. Miedzna Drewniana
  7. Jadwiga i Tadeusz Pawłowski zam. Skronina
  8. Marianna i Tadeusz Podpłoński zam. Miedzna Drewniana
  9. Janina i Jan Wiktorowicz zam. Wąglany

Podczas uroczystości Jubilaci podziękowali sobie za wspólnie przeżyte lata, jednocześnie przyrzekając, że uczynią wszystko, aby ich małżeństwo było nadal szczęśliwe. Z okazji jubileuszu 50-lecia pożycia małżeńskiego pary usłyszały serdeczne życzenia od Wójta Gminy Białaczów Jacka Reszelewskiego, Przewodniczącego Rady Gminy Zdzisława Pruska, Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Białaczowie Zofii Kwaśniewskiej oraz proboszcza parafii w Białaczowie ks.kan. Henryka Wójcika. Uroczystego aktu wręczenia medali nadanych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Wójt Gminy Jacek Reszelewski. Jubilatom wręczono odznaczenia, upominki, pamiątkowe dyplomy oraz kwiaty. Oficjalna cześć uroczystości zakończyła się wspólnym grupowym zdjęciem.
Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej pod kierunkiem nauczycieli: Danuty Mazur, Justyny Białas i Emilii Taraska, prezentowały specjalnie na tą okazję przygotowany występ artystyczny. Wzruszeni Jubilaci zostali zaproszeni na toast wzniesiony lampką szampana oraz tortem.

Wszystkim obchodzącym Jubileusz małżonkom życzymy wielu lat wspólnego szczęścia.
Aby trwali w miłości i wzajemnym szacunku. Niech będą przykładem dla wszystkich jak wspólnie przejść przez życie trwając w związku małżeńskim.
Wszystkiego najlepszego.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij