image018

Zimowe zajęcia w bibliotece w Petrykozach

Gdy za oknem brak wyczekiwanego śniegu, a dzieciaki mogą tylko pomarzyć o ulepieniu bałwana, wojnie na śnieżki czy też jeździe z górki na sankach - zawsze mogą swoje pomysły przelać na papier w bibliotece. Niestety zimowe wspomnienia dzieci nie będą aż tak pełne śniegu, bo białego puchu ostatnio jest jak na lekarstwo ale mimo to, wcale nie nudzimy się zimą, nawet siedząc w bibliotece… Tworzymy wiele prac plastycznych, robimy eksperymenty, a także dekoracje związane z tą porą roku. Oto niektóre nasze pomysły na zimowe dni, które zrealizowaliśmy z uczniami SP w Petrykozach.

- Wachlarzowe bukiety z okazji dni babci i dziadka

- Patroni roku 2018- pogadanka oraz wykonanie tablicy tematycznej

- Kolorowe śnieżynki - z wykorzystaniem bibułowej wikliny i tekturowych talerzyków.

- Walentynkowe serca - dla swoich przyjaciół i sympatii do poczty walentynkowej

- Zimowe krajobrazy z użyciem płatków kosmetycznych i patyczków higienicznych

- Zima kredą malowana

- Mróz maluje na szybach- „Okna szronem zapisane”

 "Chodził malarz od chaty do chaty, wszystkie szyby malował nam w kwiaty - wszystkie okna malował srebrzyście w małe gwiazdki i w palmowe liście. A choć każdy z malarzem się spotkał, nikt go nie chciał zaprosić do środka nikt go nie chciał zaprosić do chaty - nikt za pracę mu nie dał zapłaty." /Edward Szymański/

- Zima w obrazach przy użyciu pasty do zębów, natomiast przedszkolaki malowały kolorowe bałwanki

M. Telecka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij