IMG_0095-620x420

Zakup ciągnika dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Zakup ciągnika dofinansowany ze środków WFOŚiGW w Łodzi

Gmina Białaczów otrzymała dofinansowanie, w formie umorzenia pożyczki, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania pn.: "Zakup ciągnika wraz z osprzętem oraz przyczepy na potrzeby bieżącego utrzymania oczyszczalni ścieków i sieci kanalizacyjnej na terenie Gminy Białaczów". Całkowity koszt zadania wyniósł 215.826,00 zł, z czego 132.848,00 zł pochodziło ze środków WFOŚiGW w Łodzi. 

W ramach zadania zakupiony został ciągnik rolniczy fabrycznie nowy wraz z osprzętem, w którego skład wchodzi m.in.: Ładowacz czołowy o udźwigu min 1600 kg, ładowacz 3 sekwencyjny sterowany joystickiem, regulowane widły do transportu pojemników z osadem, łyżka uniwersalna, pług, euro ramkę do montażu narzędzi. Pojazd posiada napęd 4x4, kabinę ogrzewaną i klimatyzowaną, układ kierowniczy ze wspomaganiem, silnik o pojemności 3387 cm3 o mocy 86 KM. Ponadto, w ramach projektu zakupiona została również przyczepa dwuosiowa o wartości 36.000,00 zł. 

Ten zakup pozwoli istotnie usprawnić wykonywanie należących do zadań własnych gminy prac terenowych. Dzięki bogatemu wyposażeniu dodatkowemu w postaci m.in. ładowacza czołowego oraz pługa śnieżnego pojazd będzie mógł być wykorzystywany do wykonywania prac ziemnych i remontowo-budowlanych a także jako wsparcie w zimowym utrzymaniu dróg gminnych.

www.zainwestujwekologie.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij