20180529_102751

X Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych

W dniu 29 maja 2018 r. Powiat Opoczyński po raz dziesiąty zorganizował spotkanie integracyjne środowisk osób niepełnosprawnych – „X Powiatowy Dzień Godności Osób Niepełnosprawnych”. Zaproszeni na to wydarzenie zostali Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior-Wigor w Miedznej Drewnianej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji środowisk i osób niepełnosprawnych w Kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie.

Po mszy wszyscy zebrani, uroczystym przemarszem, machając biało – czerwonymi kwiatami, udali się do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Staszica w Opocznie, gdzie odbyła się część oficjalna spotkania. Druga część uroczystości rozpoczęła się od przemówień m.in. Starosty Opoczyńskiego Józefa Roga, Wicestarosty Marcina Baranowskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Marii Barbary Chomicz, którzy serdecznie dziękowali m.in. organizacjom, fundacjom, Domom Dziennego Pobytu z powiatu opoczyńskiego za zaangażowanie w pracę, działalność na rzecz osób potrzebujących pomocy i przede wszystkim za ich chęć niesienia pomocy innym. Na koniec przemówień zostały wręczone dyrektorom, kierownikom oraz przedstawicielom placówek opiekuńczych róże oraz listy gratulacyjne.

Po uroczystych przemówieniach rozpoczęła się najbardziej oczekiwana część spotkania, czyli część artystyczna. Na scenie zaprezentowali się artyści z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Żarnowie śpiewając przeboje m.in. „Miłość w Zakopanem” czy „Oczy zielone”. Nie zabrakło również niespodzianki, którą był pokaz magika, który do swoich „magicznych sztuczek” zapraszał osoby m.in. z władz samorządowych, bawiąc i zaskakując publiczność. Przerywnikiem części artystycznej był wspólny poczęstunek. Kolejnym ostatnim już punktem spotkania integracyjnego, była zabawa taneczna, na której nasi seniorzy bawili się świetnie, tańcząc i dedykując piosenki nowo poznanym osobom.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij