Wizyta Studyjna w Gminie Białaczów

Wizyta Studyjna w Gminie Białaczów

Wizyta Studyjna w Gminie Białaczów

W dniu 13.05.2017 r. odbyła się wizyta studyjna w Gminie Białaczów. Studenci z Wyższej Szkoły Handlowej z Radomia wraz z opiekunem dr Piotrem Chojnackim mieli możliwość zapoznania się z realizacją funduszy unijnych i krajowych na przykładzie Gminy Białaczów.

Kierownik Referatu Funduszy Strukturalnych, Promocji i Rozwoju Gminy Anna Kaźmierczyk zaprezentowała 3 przykładowe inwestycje, które zostały zrealizowane z dofinansowaniem środków zewnętrznych.

Zaprezentowane zostały:

- w obszarze inwestycji: „Zakup oraz montaż mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii na terenie Gminy Białaczów” na które Gmina dostała dofinansowanie w ramach działania 321 "Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

- w sferze społecznej utworzenie Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”, w których Gmina Białaczów znalazła się wśród 7 gmin województwa łódzkiego, których wnioski otrzymały pozytywną ocenę a tym samym środki z pilotażowego programu Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej.

- w obszarze konkursu internetowego „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”, tylko i wyłącznie dzięki społeczności lokalnej Gmina Białaczów zdobyła największą liczbę głosów, dzięki którym otrzymała dotację pieniężną do wykorzystania na rewitalizację terenu zielonego.

Po krótkim wprowadzeniu i przedstawieniu zrealizowanych inwestycji, grupa miała możliwość obejrzenia każdego projektu. Odwiedziła również Dom Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR”, w którym Kierownik placówki Marzena Grzesińska przedstawiła jego funkcjonowanie.

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij