23635257_1739759226048181_1792640249_n

Wizyta studyjna Pani Minister

W dniu 15 listopada 2017 roku Seniorzy wraz z przedstawicielami Urzędu Gminy w Białaczowie: Sekretarzem Panem Andrzejem Urbańczykiem i Kierownikiem GOPS-u Panią Teresą Łukasik wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego z województwa łódzkiego. Spotkaniu przewodniczył Dyrektor Departamentu Polityki Senioralnej w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Stefan Kołucki. Spotkanie poświęcone było zmianom w ustawie o Pomocy Społecznej. Podczas tego spotkania delegacja Domu Dziennego Pobytu „Senior- WIGOR” przedstawiła dobre praktyki prowadzone w placówce oraz zaprezentowali krótki program artystyczny.

Również w tym dniu gościliśmy w naszej placówce, szczególnego gościa Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej – Panią Elżbietę Bojanowską. W spotkaniu uczestniczyli również: Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej – Robert Telus, Wójt Gminy Białaczów – Jacek Reszelewski, Sekretarz – Andrzej Urbańczyk, Kierownik GOPS-u - Teresa Łukasik oraz wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego - Marcin Baranowski i Przewodnicząca Rady Powiatu – Maria Barbara Chomicz. Celem wizyty był monitoring naszej placówki. Po serdecznym przywitaniu przez Seniorów Pani Minister, wręczyła im upominek w postaci ciekawych gier planszowych. Następnie wraz z towarzyszącymi gośćmi, udała się na oglądanie placówki i prac Naszych Seniorów. Później Pani Minister wraz z pozostałymi gośćmi rozmawiała z naszymi uczestnikami, m.in. pytając się o jak spędzają czas? Co im się tutaj podoba? I przede wszystkim, co im daje pobyt w placówce? Seniorzy dla tak ważnego gościa dali popis swoich umiejętności artystycznych.

Wizyta przebiegła w ciepłej i rodzinnej atmosferze. Bardzo dziękujemy Pani Minister za ciepłe słowa i życzenia skierowanie do Naszych Seniorów oraz za wizytę, która spowodowała, iż Nasi Seniorzy poczuli się docenieni.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij