image013

Wiosenny i kolorowy marzec w Bibliotece w Petrykozach

Nareszcie nastała długo wyczekiwana wiosna, a wraz z nią zmieniła się zarówno tematyka zajęć w naszej bibliotece, jak również ich kolorystyka. Rysując barwne mandale dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię, jednocześnie przywołując wiosnę - ponieważ jeszcze był śnieg za oknami, ale to nie przeszkodziło nam w wykonaniu wiosennej tablicy i dekoracji w okna biblioteki. Kolejne zajęcia były poświęcone ćwiczeniom grafomotorycznym, na których dzieci dorysowywały do istniejących już rysunków brakujące elementy co wcale nie było łatwe.

Nie mogło oczywiście zabraknąć akcentów wielkanocnych, a więc kolorowych palm czy też baranków, które dzieci wykonały ze zwijanych papierowych paseczków, a także pisanek, zajączków oraz kolorowych rysunków o tematyce świątecznej. W związku z Międzynarodowym Dniem Książki dla dzieci, który przypadał drugiego kwietnia bibliotekarka czytała bajki H.Ch. Andersena, do których dzieci robiły rysunki.

M.Telecka

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij