W naszej wsi może być pięknie

W naszej wsi może być pięknie

„W naszej wsi może być pięknie”- tak zdecydowali mieszkańcy Żelazowic. Postanowili uporządkować i zagospodarować nieużytki położone nad stawem. Teren był zarośnięty i dawał zły wizerunek wsi. Prace zostały podzielone na trzy główne etapy: wyrównanie terenu, ułożenie chodnika i sadzenie roślin. W działania zaangażowali się głównie strażacy, rada sołecka, radna i dzieci. Prace zostały rozpoczęte w kwietniu, zaś 3 czerwca zakończyły się sadzeniem krzewów przez dzieci i młodzież. Każde drzewko, otrzymało imię, tego kto je zasadził. W ten oto sposób powstała „aleja pokoleń”.

Bardzo gorąco dziękujemy Wójtowi – Panu Jackowi Reszelewskiemu oraz Sekretarzowi – Panu Andrzejowi Urbańczykowi za pomoc i wsparcie w realizacji naszego lokalnego przedsięwzięcia.

Prace wywołały osobiste zaangażowanie mieszkańców wsi. Dały możliwość samorealizacji i poczucia uczestnictwa we wspólnocie. We wsi zmienił się krajobraz, jest piękniej. Posadzone rośliny dostarczają miłych wrażeń.

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij