Tydzień Bibliotek w Białaczowie

Tydzień Bibliotek w Białaczowie

Tydzień Bibliotek w Białaczowie

W dniach 8-15 maja 2017 r. odbyła się XIV edycja programu Tydzień Bibliotek, który w tym roku przebiegał pod hasłem Biblioteka? Oczywiście! Jego głównym celem jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji, zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie odbyły się następujące spotkania:

9 maja 2017r. zorganizowane zostały dla najmłodszych czytelników biblioteki popołudniowe zajęcia, które rozpoczęły obchody Tygodnia Bibliotek. Uczestnicy rozmawiali o samej placówce, o tym co można w niej robić, czy proponowana oferta zajęć spełnia oczekiwania uczestników. Dzieci wypowiadały się, co jeszcze chciałyby robić w bibliotece, w luźnej rozmowie zgłaszały swoje propozycje, które z pewnością zostaną wzięte pod uwagę w planie pracy na dalszy rok, bowiem zależy nam aby spełniać oczekiwania użytkowników, oczywiście w ramach warunków lokalowych i kadrowych.

„Pasowanie na czytelnika”

To tradycja, która na stałe wpisała się w harmonogram spotkań w naszej książnicy. W poczet czytelników zostali włączeni uczniowie klasy I SP w Białaczowie, którzy przybyli wraz z wychowawcą- Panią Anną Jędrzejczyk. Zanim jednak uczniowie zostali pełnoprawnymi czytelnikami, musieli przejść „test” sprawdzający wiedzę na temat funkcjonowania biblioteki, zasad korzystania z niej oraz poszanowania książek.  

Aktu pasowania dokonał Wójt Gminy Białaczów- Pan Jacek Reszelewski. Przeczytany dzieciom przez Pana Wójta wiersz Jana Huszczy pt. „Skarga książki” wywołał na twarzach dzieci uśmiech, który sugerował, co zresztą okazało się w rozmowie na temat treści wiersza, że dzieci niejednokrotnie, przynajmniej do tej pory korzystając z książek, nie traktowały ich w należyty sposób. Miejmy nadzieję, że po wizycie w naszej bibliotece będą stosować się do poznanych zasad poszanowania książek.

Na pamiątkę spotkania dzieci odbiły swoje rączki na kartonie, pozostawiając w ten sposób swój ślad w bibliotece.

Kolejne zorganizowane spotkanie odbyło się z uczniami klasy IV SP w Białaczowie, którzy odwiedzili placówkę z Panią Marzanną Paduszyńską. W celu odgadnięcia tematu zajęć, uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę. Hasło „Budowa książki” było przewodnim tematem lekcji bibliotecznej. Uczniowie zgodnie stwierdzili, że czytając książki lub korzystając z nich przy odrabianiu lekcji, rzeczywiście nie zastanawiają się z jakich części ona się składa i jaką spełniają funkcję poszczególne jej elementy. Po wnikliwej analizie składowych książki, uczestnicy pracowali w grupach, mając do wypełnienia karty pracy, utrwalające zdobyte podczas zajęć informacje.

Serdeczne podziękowania dla zaproszonych Gości i osób, które pomogły w przebiegu spotkań.

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij