20170921_164133

Trwa realizacja projektu "Tradycja haftem malowana"

21 września b.r. rozpoczęły się warsztaty rękodzielnicze w ramach projektu „Tradycja haftem malowana”. 20 uczestniczek nabywa umiejętności wykonania ludowej koszuli będącej elementem regionalnego stroju kobiecego. W ramach 20 godzinnych warsztatów omawiane są hafty i koronki właściwe dla wsi regionu opoczyńskiego. Zajęcia prowadzi etnograf Stanisława Dłużewska - Pawlik, która przez lata zajmowała się strojem ludowym naszego regionu. Warsztaty potrwają do II połowy października. Po ich zakończeniu planowana jest wystawa prac powarsztatowych oraz wydanie broszurki z wzorem koszuli ludowej, haftów i koronek.
Projekt realizowany jest w ramach  programu „Grant na lepszy start” 2017 współfinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij