Termin odbioru odpadów wielkogabarytowych

Termin odbioru odpadów wielkogabarytowych

INFORMACJA

o terminach odbioru sprzed nieruchomości odpadów komunalnych: wielkogabarytowych i mebli, zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, zużytych opon przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o. o. w Opocznie z siedzibą ul. Krótka 1, 26-300 Opoczno w 2018 r. z terenu Gminy Białaczów.

W dniu 19.09.2018 r. z miejscowości: Parczówek, Kuraszków, Petrykozy, Skronina, Zakrzów, Sobień, Sędów, Ossa oraz w dniu 26.09.2018 r. z miejscowości: Żelazowice, Wąglany, Radwan, Miedzna Drewniana, Białaczów, Parczów – odbierane będą sprzed nieruchomości w ramach uiszczanej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi odpady: wielkogabarytowe i meble (np. szafy, stoły, drzwi, tapczany, dywany, fotele, materace, wykładziny PCV, zabawki dużych rozmiarów, umywalki, wanny, muszle toaletowe itp.) w ilości do 200 kg oraz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny w każdej ilości, a także zużyte opony w ilościach do 100 kg.

Do odpadów wielkogabarytowych nie należą wszelkiego rodzaju części samochodowe, odpady budowlane i rozbiórkowe typu: gruz, płytki, tapety, belki, płyty kartonowo – gipsowe, eternit, papa.

Małogabarytowy sprzęt elektroniczny typu: baterie, ładowarki, telefony komórkowe przyjmowane są w Szkołach Podstawowych w Miedznej Drewnianej, Petrykozach, Skroninie, Białaczowie, Gimnazjum w Białaczowie, budynku Urzędu Gminy w Białaczowie oraz w „PSZOK” w dniach jego funkcjonowania.

Pamiętaj przekazując odpad do właściwego zagospodarowania dbasz o otaczające nas środowisko chroniąc siebie i innych od szkodliwych związków chemicznych przedostających się do gleby, wody i powietrza, pozwalasz także zamienić odpad w użyteczny surowiec, produkt lub energię.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij