img_20161221_150318-kopiowanie

„Jest taki jeden wieczór grudniowy…. Dzień, piękny dzień, dziś nam Rok go składa w darze…’’

Boże Narodzenie to Święta bardzo uroczyście obchodzone w naszych polskich rodzinach. Jest to szczególny czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie milsi, bardziej życzliwi i zapominają o wszystkich nieporozumieniach i waśniach. Jest to czas radosnego świętowania, składania sobie pięknych życzeń i łamania się opłatkiem. W środę 21 grudnia 2016 roku w Domu Dziennego Pobytu Senior – WIGOR
Miedznej Drewnianej Seniorzy wspólnie z zaproszonymi gośćmi przeżywali bardzo uroczysty dzień – spotkanie opłatkowe. Uroczystość rozpoczęła się wręczeniem podopiecznym świątecznych paczek  oraz  przywitaniem przezPanią Kierownik Marzenę Grzesińskąprzybyłych gości. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością:Wójt Gminy Białaczów Pan Jacek Reszelewski, Przewodniczący Rady Gminy Białaczów Pan Zdzisław Prusek, Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej  w Białaczowie Pani Teresa Łukasik, Kierownik Referatu Funduszy Strukturalnych Pani Anna Kaźmierczyk, Radni Rady Gminy w Białaczowie Pani Jadwiga Pawłowska oraz Marzanna Paduszyńska, Proboszcz Parafii Białaczów ksiądz Henryk Wójcik, ksiądz Senior Hieronim Serzysko. Następnie świąteczne życzenia dla wszystkich zebranych złożył Pan Wójt z Panem Przewodniczącym Rady Gminy. W świąteczny nastrój wprowadził wszystkich występ słowno – muzyczny przygotowany na tę okoliczność przez Seniorów. Oprócz wierszy o tematyce wigilijnej i pastorałek nie mogło zabraknąć tradycyjnych kolęd śpiewanych wspólnie. Po modlitwie, pod przewodnictwem  księdza Proboszcza nastąpiła najważniejsza część spotkania łamanie się opłatkiem – symbolem zgody i pojednania. Następnie wszyscy zasiedli do wigilijnej wieczerzy przygotowanej przez Seniorów. Wszyscy mogli skosztować pierogów, barszczu czy tradycyjnej ryby i śledzia i przeżywać świąteczne chwile, jak w prawdziwym domu. Przy udekorowanym odświętnie stole tematów do rozmów i dyskusji nie brakowało. Spotkanie opłatkowe przepełnione było życzliwością i radością wspólnego świętowania. W tym dniu długo rozbrzmiewały przepiękne kolędy wspólnie śpiewane przez wszystkich uczestników. I jak w każdej prawdziwej rodzinie można już było poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Seniorzy dziękują za pamięć oraz odwiedziny Radnej Pani Elżbiety Lasoty oraz Pani Beaty Wilk, które nie mogły uczestniczyć w spotkaniu, ale odwiedziły Seniorów i złożyły im serdeczne życzenia.

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij