Sukces zespołu „Jak Orlęta” z Białaczowa

Sukces zespołu „Jak Orlęta” z Białaczowa

26 kwietnia oraz 10 maja sala widowiskowa Centrum Zajęć Pozaszkolnych nr 2 w Łodzi rozbrzmiewała patriotycznie pieśniami i piosenkami, które w sercu każdego Polaka wywołują wiele wzruszeń, przywołują pamięć o bohaterach narodowych i obrazy czasów, w których za naszą wolność ktoś taki jak my przelewał krew, rozbudzają dumę z przynależności do Naszego Narodu i łączą. W takiej właśnie atmosferze przebiegały najpierw eliminacje, a następnie koncert galowy I Wojewódzkiego Konkursu Pieśni i Piosenki Patriotycznej „Na Biało- Czerwoną Nutę”. Jego organizatorem było Łódzkie Kuratorium Oświaty wraz z CZP nr 2 w Łodzi. W konkursie wzięło udział 47 podmiotów wykonawczych. Na scenie prezentowali się soliści, duety i zespoły. Jak podkreślali nie tylko jurorzy, poziom, jaki prezentowali wykonawcy był bardzo wysoki, co także zwraca uwagę na profesjonalne przygotowanie młodzieży do konkursu. Występując więc w doborowym towarzystwie, nasz zespół „Jak Orlęta” zajął zaszczytne II miejsce w swojej kategorii i jako jeden z sześciu tylko podmiotów wykonawczych został zaproszony do występów w koncercie galowym. Zaprezentował się jako pierwszy z laureatów, bo, jak podkreśliła dyrektor Centrum, Małgorzata Zbicińska, zespół „Jak Orlęta” wykreował właściwy klimat i od razu mógł wprowadzić widownię w odpowiedni nastrój. Salę koncertową wypełniali, obok laureatów konkursu i ich opiekunów, także uczniowie, nauczyciele i dyrektorzy łódzkich szkół. Kuratorium Oświaty reprezentowane było przez wicekurator Elżbietę Ratyńską oraz wizytator Teresę Lasotę.

To właśnie z rąk pani wicekurator laureaci mieli przyjemność odbierać puchary, dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Kuratora Oświaty w Łodzi Grzegorza Wierzchowskiego. Doceniając zaangażowanie opiekunów tak pięknie prezentującej się na scenie młodzieży, im także wręczono pamiątkowe dyplomy. Gościem specjalnym konkursowej gali był Krzysztof Jakubiec, znany i zasłużony dla miasta Łodzi nauczyciel, wychowawca i instruktor, popularyzator wiedzy o historii harcerstwa i Szarych Szeregach, wiceprezes Oddziału Łódzkiego Stowarzyszenia Szarych Szeregów. I tym razem w formie krótkiej gawędy przybliżył wszystkim genezę prezentowanych w konkursie pieśni i piosenek. Gala zakończyła się wspólnym śpiewem kilku piosenek na biało- czerwoną nutę i miłym, smacznym poczęstunkiem.

W konkursie zespół „Jak Orlęta” wystąpił w składzie: Natalia Bolarczyk, Klaudia Ciach, Adam Franaszczyk, Kinga Gorzela, Martyna Gorzela, Miłosz Grzesiński, Julita Kotusiewicz, Julia Kowalczyk, Wiktoria Olszewska, Martyna Pluta, Aleksandra Rudalska, Joanna Wijata, Łukasz Wilk i Paweł Wilk. To gimnazjaliści… Obok nich zaśpiewali także Ci, którzy pomimo, iż opuścili mury naszego gimnazjum, nie rozstali się jeszcze z zespołem. To bardzo miłe, że nadal pragną z nami rozwijać swoje zainteresowania artystyczne i prezentować swoje talenty wokalne... Są to: obdarzona niezwykle pięknym głosem Weronika Grzesińska, nasza solistka, Aneta Ciach, Wiktoria Jarząb, Weronika Liczbik i Bartosz Wilk.

Sukcesem w wojewódzkim konkursie kuratoryjnym wszyscy Ci Młodzi Zdolni kolejny raz potwierdzili, że mogą być prawdziwą dumą nie tylko swoich rodziców, białaczowskiego gimnazjum oraz opiekuna zespołu ale też najmilszą wizytówką Gminy Białaczów…

Galeria i film

opracowanie – Elżbieta Krajewska- Al Khouri, opiekun zespołu

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij