20170914_115450

Seniorzy w pięknych zakątkach Kielecczyzny

Rankiem 14 września 2017 r. Seniorzy z Personelem wybrali się w ciekawe historycznie i przyrodniczo miejsca Kielecczyzny. Ponieważ potrafią oni zaczarować dni tak, aby zawsze była pogoda i tym razem, pomimo, że cały tydzień padał deszcz tego dnia nie zabrakło słońca. Trasę wycieczki, na której znalazło się wiele atrakcji zaczęli od zwiedzenia słynnego, XIII wiecznego zamku w Chęcinach, górującego nad rozległa okolicą na skalistym wzgórzu. Od lat Zamek jest symbolem Chęcin i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Z wieży widokowej uczestnicy mogli podziwiać wspaniałe widoki na Góry Świętokrzyskie.

Po dawce historii przyszła kolej na spacer deptakiem poprowadzonym wokół kamieniołomu na terenie Kadzielni, charakterystycznym dla krajobrazu Kielc wzgórzu usytuowanym w południowej części miasta. Jest to rezerwat przyrody nieożywionej i jedno z najbardziej znanych skupisk jaskiniowych w Polsce. Wszyscy podziwiali ulokowany w wyrobisku kamieniołomu jeden z najładniejszych amfiteatrów w Polsce, dostosowany do potrzeb współczesnych widowisk artystycznych i festiwali.

Kolejną atrakcją był położony ok. 20 km od Kielc Park Rozrywki i Miniatur SabatKrajno w miejscowości Krajno Zagórze u stóp Łysicy. W parku znajdują się miniatury najsłynniejszych budowli świata oraz niezwykłych miejsc stworzonych przez naturę. Wszystkich oczarowało to magiczne miejsce gdzie każdy mógł przenieść się w świat wielkich podróży, a przy okazji poznać historię wielu pięknych miejsc opowiedzianą przez przewodnika. I choć, aby dojść do końca trzeba trochę się powspinać, najwytrwalsi mogli przy słonecznej pogodzie podziwiać malowniczą panoramę Gór świętokrzyskich w niesamowitym plenerze. Po godzinnym spacerze wszyscy z apetytem zjedli obiad zamówiony w dwupoziomowej restauracji Magia Sabatu, będącej sercem ośrodka.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie Świętego Krzyża, czyli Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego znajdującego się w sercu Gór Świętokrzyskich. Do słynnego w całej Polsce sanktuarium uczestnicy dotarli kolejką świętokrzyską, stylową ciuchcią z wagonami. Otoczone Świętokrzyskim Parkiem Narodowym jest miejscem szczególnym, gdzie można nabrać zarówno mocy duchowej jak i witalnej oddychając zdrowym, świeżym powietrzem i podziwiając piękne krajobrazy.

Wsiadając do autokaru, aby udać się w drogę powrotną wszyscy żałowali, że czas tak szybko minął i podróż dobiegła końca. Dzięki wspaniałemu programowi uczestnicy mogli obejrzeć wspaniałe i ciekawe miejsca, które są elementem dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego kraju, zregenerować siły i fantastycznie odpocząć od codziennych zajęć. W drodze powrotnej przy śpiewie i żartach można było zauważyć radość bijącą z twarzy naszych Seniorów.

Działanie finansowane z Programu Wieloletniego Senior+ na lata 2015-2020.

senior-wigor-logo

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij