IMG_3160

Seniorzy na wycieczce we Wrocławiu

W czwartek, 26.04.2018 Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR’’ w Miedznej Drewnianej z personelem bardzo wcześnie rano wyjechali na wycieczkę do pięknego Wrocławia, jednego z najstarszych polskich miast. Zwiedzanie rozpoczęli od Afrykariun we wrocławskim ZOO, wspaniałej, unikatowej atrakcji, prezentującej wodne ekosystemy Czarnego Kontynentu. Seniorzy mogli podziwiać krokodyle, foki, pingwiny, hipopotamy, przeróżne ryby oraz rekiny i płaszczki, które pływają bezpośrednio ponad głowami turystów, w specjalnie przygotowanym tunelu. To cudne miejsce wywarło na wszystkich niesamowite wrażenie. Następnie we fragmentach uczestnicy mieli szansę zobaczyć niektóre z rzadkich i oryginalnych gatunków zwierząt z bogatej kolekcji, którą może się poszczycić Ogród Zoologiczny we Wrocławiu.

Później Bulwarem nad Odrą udali się w stronę Rynku na obiad, aby chwilę odpocząć i zregenerować siły. Spacerując podziwiali z oddali Ostrów Tumski, jego zabytki i Most Tumski, zwany mostem zakochanych. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Wrocławskiego Rynku, będącego sercem miasta, gdzie mogli podziwiać wrocławski gotyk i kolorowe kamienice oraz cudną, szklaną fontannę. Szczególną atrakcją było odnajdywanie wrocławskich krasnali i wędrując ich śladami podziwiać piękne zabytki i urokliwe miejsca.

Następnym celem wycieczki była Panorama Racławicka, która zachwyciła Seniorów. Jest to monumentalne malowidło o długości 114 metrów i wysokości 15 metrów, które przenosi turystów w inną rzeczywistość i inny czas. Około godziny 18.00 uczestnicy wyruszyli w drogę powrotną, pełni wrażeń i bogatsi w nowe doznania. Mimo zmęczenia drodze powrotnej towarzyszyły śpiewy i wesołe żarty a na twarzach Seniorów widać było radość i zadowolenie.

Wycieczka została sfinansowana z dotacji Program Wieloletni „Senior +’’ na lata 2015-2020, moduł 2, Edycja 2018.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij