20180315_111632

SENIORZY Z MIEDZNEJ DREWNIANEJ W MINISTERSTWIE PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

SENIORZY Z MIEDZNEJ DREWNIANEJ W MINISTERSTWIE PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ

 

Korzystając z zaproszenia Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Seniorzy wraz z personelem wyjechali na dwa dni do Warszawy.  W dniu 14 marca 2018 roku mieli oni możliwość uczestniczenia w zorganizowanym przez Ministerstwo Wielkanocnym Spotkaniu Rodzinnym. Uroczystość rozpoczęła minister Elżbieta Rafalska nawiązując do nadchodzących Świąt Wielkanocnych, które zawsze przynoszą radość i nadzieję na przyszłość. Wielkanocne Spotkanie Rodzinne przebiegało w prawdziwie świątecznej scenerii i atmosferze. Całość zwieńczone zostało otwarciem przez szefową resortu rodziny, pracy i polityki społecznej wystawy ozdób świątecznych, przygotowanych min przez seniorów z Miedznej Drewnianej, gdzie oficjalnie na ręce Pani kierownik Marzeny Grzesińskiej, Pani Minister Elżbieta Rafalska wręczyła seniorom podziękowanie oraz zaproszenie do zwiedzania Pałacu Prezydenckiego, gdzie udali się po zakończonym spotkaniu.

Ministerstwo zapewniło im również wyżywienie i zakwaterowanie w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” im. A. Bączkowskiego w Warszawie.

Kolejny dzień seniorzy rozpoczęli wizytą w Sejmie. Zwiedzili oni sale sejmowe i bliżej poznali specyfikę pracy ministrów i parlamentarzystów.

Kolejnym punktem wyjazdu było uczestnictwo w wydarzeniu podpisania umów z samorządami. W spotkaniu uczestniczyli Wojewodowie oraz przedstawiciele samorządów, które otrzymały dofinansowanie w ramach w ramach programu

„Senior +’’. W wydarzeniu udział wzięła wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Elżbieta Bojanowska. W trakcie spotkania nasi Seniorzy wystąpili z przygotowaną częścią artystyczną, po której mogli wręczyć świąteczne upominki i podziękować za dotychczasowe wsparcie. Były to dla nich chwile zarówno radości i dumy, jak też wielu przeżyć i doznań.

Podczas pobytu towarzyszyły nam pracownice Ministerstwa w osobach: Pani M. Bardadyn, Pani A. Górka oraz Pani M. Strąk-Malecka.

Czas tak aktywnie spędzony w stolicy z pewnością na długo zapadnie w sercach i pamięci naszych Seniorów.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij