Seniorzy czytają dzieciom

Seniorzy czytają dzieciom

W dniach 3 - 10 czerwca 2017 roku odbywał się XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Czytanie zbliża”. Święto to jest organizowane w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwa od 2001 roku. Z tej okazji Seniorzy z Domu Dziennego Pobytu „Senior – WIGOR” z przyjemnością przyjęli zaproszenie pani Dyrektor Gminnej Biblioteki w Białaczowie Izabeli Wiktorowicz do wspólnego czytania z dziećmi.

W czwartek, 07.06.2017 roku po obiedzie grupa chętnych Seniorów z radością i zapałem udała się z opiekunami na spotkanie. Odważniejsi i pełni werwy wyruszyli spacerkiem z kijkami nie patrząc na trud i wysiłek wyprawy, zaś inni dojechali samochodem. Na spotkanie z Seniorami przyszli uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Białaczowie z wychowawczynią Panią Beatą Wierzbicką. Seniorzy czytali urocze baśnie z różnych krajów naszego kontynentu wybrane z książki „Najpiękniejsze baśnie Europy”, napisane przez znanych twórców tj. Charles Perrault, bracia Jakub i Wilhelm Grimm, Hans Christian Andersen, Józef Ignacy Kraszewski. Dzieci z zapałem czytali Seniorom wiersze Juliana Tuwima, ślicznie oddając klimat utworów.

Seniorzy z wielką radością angażują się w takie spotkania, gdyż jest to dla nich doskonała forma aktywizacji i sposób na miłe spędzenie czasu. Takie głośne czytanie stanowi propagowanie idei wspólnego czytania, rozwija zainteresowanie książką i jest doskonałym sposobem na zapoznanie z literaturą dziecięcą. Spotkania Seniorów z dziećmi to ponadto wspaniała okazja do integracji międzypokoleniowej, tak ważnej w dzisiejszych czasach. Doświadczenia pokazują one, że zarówno dzieci jak i Seniorzy bardzo lubią takie spotkania i z radością w nich uczestniczą. Biblioteka jest miejscem, gdzie starsze osoby mogą wartościowo spędzić czas, a przede wszystkim poczuć, że są potrzebni innym, szczególnie dzieciom.

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij