Senioralia Opoczyńskie Poświętne 2017

Senioralia Opoczyńskie Poświętne 2017

Nasi Seniorzy otrzymali zaproszenie na Senioralia Opoczyńskie 2017, które odbyły się w piątek, 17 listopada 2017 roku w gminie Poświętne. To wydarzenie jest kontynuacją obchodów święta seniorów z terenu powiatu opoczyńskiego, które zostało zapoczątkowane w 2016 roku w Drzewicy. Seniotalia zaczęły się od Mszy Świętej. Po wspólnej modlitwie w intencji osób starszych wszyscy goście, a przede wszystkim seniorzy spotkali się w Centrum Konferencyjno-Gastronomicznym „Rancho” w Stefanowie, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Przybyłych seniorów z poszczególnych gmin przywitał na spotkaniu Prezes Zarządu Drzewickiego Centrum Wolontariatu „Ofiarna dłoń” Dominik Niemirski. Po przemówieniach przyszła kolej część artystyczną, w której to zostało wykonane wiele utworów z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. Była również prelekcja na temat sytuacji osób starszych w Polsce, która wzbudziła duże zainteresowanie wśród przedstawicieli naszej placówki. Na scenie nie zabrakło również miejscowych zespołów. Skecze i piosenki w wykonaniu dzieci oraz program kabaretowy przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich wywołały wiele uśmiechu i radości na twarzach uczestników spotkania. Była dobra muzyka, żarty, smaczny poczęstunek, skoczne tańce a przede wszystkim wspaniała atmosfera. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i do następnego razu.

17 listopada 2017 r. do Naszych Seniorów zawitał też zespół wokalny ”Jak Orlęta” ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Białaczowie wraz z opiekunkami Panią Elżbietą Krajewską Al-Khouri oraz Marzanną Paduszyńską. Młodzież zaprezentowała repertuar pieśni patriotycznych śpiewanych kiedyś przez żołnierzy Polski Podziemnej. Bardzo ciekawe podkłady muzyczne oraz interpretacja utworów przykuwała uwagę Seniorów, gdzie chętnie włączali się do wspólnego śpiewu. Serdecznie dziękujemy za wizytę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij