Rządowy Program Niepodległa

Rządowy Program Niepodległa

100 lat temu zbiorowym wysiłkiem pokoleń wskrzeszone zostało suwerenne państwo polskie. Wydarzenie to zapisało się na kartach naszej historii, jako doniosły i przełomowy moment, umacniający naszą narodową tożsamość. Wspominając dziś drogę Polski do przywrócenia niepodległości, możemy razem zamanifestować naszą radość i dumę z dokonań przodków, którzy pomimo dzielących ich różnic dążyli do urzeczywistnienia wspólnego celu. Inspirując się ich postawą i dziękując im za wytrwałość oraz troskę o polską tożsamość, wspólnie świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę niepodległości.

Chcąc wesprzeć lokalne i regionalne obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, które w szczególny sposób budują poczucie wspólnoty, uruchomiony został rządowy program dotacyjny "Niepodległa", skierowany m.in. do organizacji pozarządowych i samorządowych instytucji kultury. Program ten zakłada promocję inicjatyw aktywizujących lokalną społeczność - festiwali, koncertów, spektakli, wystaw, projektów animacyjno-edukacyjnych. Na realizację programu przewidziano budżet w wysokości 6 mln złotych, zaś pojedynczy wniosek może uzyskać dotację od 8 do 150 tyś. zł. Od organizatorów wymagane jest 15% wkładu własnego. 

Nabór wniosków o przyznanie dotacji trwać będzie do 23 marca 2018 roku. Formularz, materiały edukacyjne, jak również regulamin programu dostępne są na stronie internetowej Biura Programu NIEPODLEGŁA.

Wojewoda Łódzki

Zbigniew Rau

 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij