Protokół Jury 37 Wąglańskiego Maja Poezji

Protokół Jury 37 Wąglańskiego Maja Poezji

Niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają”. Ojciec Literatury Polskiej Mikołaj Rej z Nagłowic…

 

PROTOKÓŁ JURY

37 WĄGLAŃSKIEGO MAJA POZJI

WĄGLANY 26-27.05.2018 roku

Soczówki 12 lutego 2018 roku

 

JURY w składzie: Przewodnicząca - Elżbieta Ewa Krajewska-Al Khouri - miłośnik poezji, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, z wykształcenia nauczyciel i menedżer kultury.

Sekretarz - Hanna Maria Koperkiewicz - poetka, sympatyk Towarzystwa Przyjaciół Wąglan.             

Członek - Krystyna Jóźwik - prezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, radna i sołtys, współorganizatorka wąglańskich konkursów poezji od I edycji.

Członek - Waldek Jóźwik - wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan, pomysłodawca i organizator wąglańskich konkursów poezji od I edycji, kronikarz, prozaik i poeta, członek STL, SAP i Polish American Poets Academy im. Jana Pawła II w Wallington w USA, współautor 25 książek.

Jury po analizie 1900 wierszy 329 poetów z 15 krajów przyznało w 2 całkowicie odrębnych kategoriach 16 nagród i wyróżnień m.in.: pieniężnych, książkowych i rzeczowych o łącznej wartości 7.600 zł (siedem tysięcy sześćset złotych!)…

Protokół Jury 37 Wąglańskiego Maja Poezji i Regulamin 38 Wąglańskiego Maja Poezji

 

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij