IMG_0687

Projekt integracyjny „Wzajemnie się potrzebujemy”

grant-na-start4

30 września w Szkole Podstawowej w Petrykozach odbyło się pierwsze spotkanie w ramach środowiskowego projektu integracyjnego ,,Wzajemnie się potrzebujemy". Celem projektu jest wzajemne poznanie, działanie i wspólna zabawa grupy międzypokoleniowej: uczniów SP Petrykozy oraz seniorów z miejscowości: Petrykozy, Parczówek i Kuraszków.

Projekt jest dofinansowany z zadania „Grant na lepszy start” i współfinansowany z środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Realizowany jest w SP w Petrykozach we współpracy z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną.

Sobotnie spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły p. Beata Purgat, która serdecznie powitała przybyłych gości i opowiedziała krótko o zaplanowanych działaniach w ramach realizowanego projektu. Następnie seniorzy i uczniowie wybrali warsztaty, w których chcieli uczestniczyć. Miłośnicy kuchni regionalnej przygotowali knedle ze śliwkami, a na warsztatach rękodzielniczych, odbywających się w dwóch grupach, uczniowie mieli okazję nauczyć się od seniorów zapomnianej już sztuki robienia na szydełku i na drutach oraz wykonywali kwiaty z bibuły. Gośćmi specjalnymi byli seniorzy z Senior -Wigor, którzy chętnie włączyli się w nasze działania oraz służyli pomocą i radą przy gotowaniu i robótkach ręcznych.

Na zakończenie spotkania odbyła się wspólna degustacja knedli ze śliwkami, przygotowanymi przez grupę kulinarną.

Seniorzy to ludzie posiadający liczne talenty i umiejętności, którymi chętnie dzielą się z młodym pokoleniem, a dzieci, przebywając z osobami starszymi mogą się wiele od nich nauczyć. 

Na następne spotkanie zaplanowano gotowanie pierogów z grzybami i kapustą oraz wyszywanie i robienie „pończochowych” różyczek. Na kolejne - regionalne wypieki i ozdoby techniką dekupage.

Zwieńczeniem projektu będzie „Wieczór andrzejkowy” z wróżbami, zabawami i poczęstunkiem dla wszystkich uczestników i wolontariuszy. Wtedy też odbędzie się prezentacja prac wykonanych na warsztatach rękodzielniczych oraz wręczenie nagród zwycięzcom konkursów.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij