WFOŚ

Postępujmy z głową i oddychajmy zdrowo

W roku szkolnym 2017/18 w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza realizowane było zadanie: Program Edukacji  Ekologicznej „Postępujmy z głową i oddychajmy zdrowo” na realizację, którego Gmina Białaczów otrzymała dofinansowanie, w formie dotacji, z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w kwocie 18675.48 zł, całkowity koszt zadania – 22089.76 zł. Zadanie obejmowało: zakup pomocy dydaktycznych, wyjazdy edukacyjne , warsztaty stacjonarne, konkursy szkolne.

W ramach realizacji zadania  szkoła wzbogaciła się o: mikroskop cyfrowy z kamerą, 3 mikroskopy biologiczne, 5 mikroskopów  stereoskopowych, 15 zestawów preparacyjnych, 5 zestawów modeli chemicznych, zestaw szkła laboratoryjnego , statyw ,szkiełka  do mikroskopowania, gotowe preparaty mikroskopowe, plansze i filmy edukacyjne.

Odbyły się wyjazdy edukacyjne do Arboretum w Rogowie i Geotermii w Uniejowie. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych przeprowadzonych przez edukatorów Ośrodka Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi oraz w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez nauczycieli szkoły.

Uczniowie wzięli udział w 3 konkursach szkolnych:

  1. „Skąd te emisje”?
  2. „Postępujmy z głową i oddychajmy zdrowo”
  3. „Wiem i rozumiem , że emisje to…”

W ramach zajęć przygotowana została ulotka informacyjna  związana z tematyką niskiej emisji oraz przedstawienie „Sąd nad zanieczyszczeniami”.

Autorka programu i koordynatorką realizacji zadania była nauczycielka szkoły Anna Kałuża.

www.zainwestujwekologie.pl

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij