Dzisiaj jest:  25 Września 2018   Imieniny: Aureli, Kamila
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
Strona Główna
Apel o 1% podatku
O gminie
Władze Gminy
Kontakt
Kalendarz imprez
Galeria
Kultura
Turystyka
Sport
Historia
Wzory druków
Program Integracji Społecznej
Organizacje pozarządowe
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
Zasady naboru do Gimnazjum
 
 
Stronę
odwiedziło
2779646
gości
 
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w filii...

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK w filii biblioteki w Petrykozach

Dnia 5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (świętowany także 5 września), w związku z którym w bibliotece w Petrykozach została przygotowana wystawa książek z bajkami.

1

Z pewnością każdy z nas, i to niezależnie od wieku, ma swojego ulubionego bohatera z dzieciństwa. Czy jest nim Kaczor Donald, Myszka Miki lub ktoś z rodziny Smerfów? A może jednak jest to postać z rodzimych kreskówek - Reksio, Bolek i Lolek, a może Miś Uszatek? Ten dzień jest dobrym pretekstem aby przypomnieć sobie nie tylko znane i lubiane bajkowe postacie, ale również i te inne - trochę zapomniane i odstawione w niepamięć.

2
3

O swoich ulubionych bajkowych bohaterach opowiadali w czasie zajęć w bibliotece uczniowie SP w Petrykozach, zarówno młodsi wraz z opiekunką Panią Beatą Rzepką jak i starsi, którzy odwiedzili bibliotekę w ramach zajęć świetlicowych.

4

Żeby przenieść się w świat bajek bibliotekarka zaproponowała dzieciom lot „czarodziejskim dywanem do krainy baśni”, w której czekają na dzieci niezwykłe zabawy i konkursy. Po zajęciu miejsc na dywanie, dzieci zamknęły oczy i w wyobraźni przeżywały lot czarodziejskim dywanem, a gdy je otworzyły bibliotekarka powitała wszystkich w krainie baśni. Następnie w ramach akcji „cała Polska czyta dzieciom” czytała bajki wybrane przez dzieci.

5

Jedną z nich była bajka o Kopciuszku, do której została zorganizowana zabawa rozwijająca sprawność manualną pt. „Pomagamy Kopciuszkowi”. Polegała ona na jak najszybszym oddzieleniu grochu od soczewicy, a po zakończeniu tej trudnej konkurencji wszyscy otrzymali słodki upominek w postaci cukierków.

6

Kolejnymi etapami zajęć były pytania dotyczące znajomości bajek, zagadki oraz układanie puzzli, po ułożeniu których uczniowie odgadywali tytuły bajek oraz ich bohaterów. Dzieci z klasy II dodatkowo rozwiązywały krzyżówki o tematyce bajkowej. Na kolejnych zajęciach dzieci będą rysować swoich ulubionych bajkowych bohaterów.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane. Warto też czytać małym dzieciom, a starszych zachęcać do samodzielnego czytania. Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych, uczciwych i szczęśliwych ludzi.

Jest na to sposób – czytajmy dzieciom!

Małgorzata Telecka

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
 
Urząd Gminy w Białaczowie, ul. Piotrkowska 12, 26-307 Białaczów, tel. 044-758-14-14.
Copyright © Urząd Gminy Białaczów
CMS S@M CONCEPT Intermedia
hosting HSI.pl