Dzisiaj jest:  25 Września 2018   Imieniny: Aureli, Kamila
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
Strona Główna
Apel o 1% podatku
O gminie
Władze Gminy
Kontakt
Kalendarz imprez
Galeria
Kultura
Turystyka
Sport
Historia
Wzory druków
Program Integracji Społecznej
Organizacje pozarządowe
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
Zasady naboru do Gimnazjum
 
 
Stronę
odwiedziło
2779595
gości
 
Gra Wiejska „Rozegraj Białaczów”

Gra Wiejska „Rozegraj Białaczów”

Szkoła Podstawowa w Białaczowie uczestniczy w Ogólnopolskim Programie Młody Obywatel. W ramach realizacji Programu we współpracy z Gminną Biblioteką Publiczną w Białaczowie przeprowadziła następujące działania:

1) W dniu 24 września w Szkole Podstawowej w Białaczowie dla uczniów klas III-VI zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opocznie - Panią Marzanną Polinceusz i Panią Julią Latawiec oraz Komendy Powiatowej Policji w Opocznie- Panią asp. Barbarą Stępień.

1

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się co to są dopalacze, czym grozi ich zażywanie oraz jakie mogą być skutki przynoszenia do szkoły narzędzi uważanych za niebezpieczne. Poinformowani zostali również o odpowiedzialności karnej w przypadku kradzieży dokonanej przez uczniów, czy też stosowania przez nich przemocy wobec kolegów.

2

2) 30 września przeprowadzona została Gra Wiejska „Rozegraj Białaczów” w postaci questu (rodzaj zadania z narracją jako forma zwiedzania miejsc). Była to gra terenowa polegająca na przejściu wytyczonej trasy w określonym czasie i rozwiązaniu zagadek związanych z zabytkami i historią Białaczowa.

Quest został opracowany przez Joannę Światek, Marzannę Paduszyńską- nauczyciele ze Szkoły Podstawowej z Białaczowa oraz Izabelę Wiktorowicz- dyrektor GBP w Białaczowie.

3

Zbiórka uczestników była przy Pałacu Małachowskich. Z historią tego miejsca uczestników gry zapoznała Pani Krystyna Nojek- emerytowana nauczycielka języka polskiego.

4

Najlepszą wiedzą o Białaczowie wykazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej z Miedznej Drewnianej ( Kamil Krawczyk, Julia Stańczyk, Krzysztof Kaźmierczyk, Adam Podpłoński, opiekunem grupy była Pani Irena Majcherek) natomiast w ostatecznej rozgrywce zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie (Alan Skalski, Wilk Paweł, Zasada Bartłomiej, Błaszczyk Jakub- opiekunem grupy była Pani Marzanna Paduszyńska), którzy mieli najlepszy czas.

5

W rywalizacji brali udział także uczniowie ze SP z Petrykóz (Maciejczak Klaudia, Czeczenikow Martyna, Brzózka Mateusz, Baran Szymon, opiekunem grupy była Pani Justyna Wereszka) oraz ze SP ze Skroniny (Romanowski Tomasz, Jagieła Mateusz, Jach Martyna, Galas Małgorzata, opiekunem grupy była Pani Justyna Nowak).

1

Na zakończenie spotkania zostały uczestnikom wręczone nagrody oraz odbyło się ognisko z udziałem Wójta Gminy Białaczów Pana Jacka Reszelewskiego oraz Dyrektor SP w Białaczowie - Pani Beaty Piotrowskiej.

Nagrody dla wszystkich uczestników konkursu zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Białaczowie.

Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie w/w działań serdecznie dziękujemy.

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
 
Urząd Gminy w Białaczowie, ul. Piotrkowska 12, 26-307 Białaczów, tel. 044-758-14-14.
Copyright © Urząd Gminy Białaczów
CMS S@M CONCEPT Intermedia
hosting HSI.pl