Dzisiaj jest:  25 Września 2018   Imieniny: Aureli, Kamila
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
Strona Główna
Apel o 1% podatku
O gminie
Władze Gminy
Kontakt
Kalendarz imprez
Galeria
Kultura
Turystyka
Sport
Historia
Wzory druków
Program Integracji Społecznej
Organizacje pozarządowe
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
Zasady naboru do Gimnazjum
 
 
Stronę
odwiedziło
2779641
gości
 
Konkurs Piosenki Biesiadnej

3 października 2015 r. w Świetlicy w Skroninie z inicjatywy Radnych tej miejscowości - Jadwigi Pawłowskiej oraz Magdy Kiragi odbył się Konkurs Piosenki Biesiadnej. Do konkursu przystąpili soliści oraz zespoły, których oceniało jury w składzie: Katarzyna Zielińska – Przewodnicząca, Anna Kaźmierczyk i Mariola Zalega. Członkowie jury podczas oceny wykonawców brali pod uwagę zgodność utworu z tematyką konkursu, sposób interpretacji, czystość i poprawność wykonania oraz ogólną prezencję wykonawców.

W kategorii kl. „O” największe uznanie wśród jurorów wzbudziła Aleksandra Honczaruk. W kategorii klas I-III uwagę zwrócili Łukasz Stuleblak („My cyganie i jego cyganeczki”) oraz Alicja Jaworska („Czerwone jagody”).

I miejsce wśród solistów w kategorii klas IV-VI zdobyli ex-aequo Agnieszka Honczaruk ze Szkoły Podstawowej w Petrykozach oraz Julia Grzesińska ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie. Agnieszka wykonała utwór „Czerwona jarzębina” i urzekła jury swoim cudownym, głębokim głosem, natomiast Julia zaśpiewała „Jak się masz kochanie” i przekonała sędziów delikatnością i subtelnością wykonania.

Na drugim miejscu znaleźli się: Adam Franaszczyk z SP Miedzna Drewniana, który wykonał utwór „My cyganie” oraz Agnieszka Śliwińska z SP Skronina, która zaśpiewała piosenkę „Cygańska jesień”. Na trzecim miejscu uplasowali się Mateusz Sitkowski z SP Miedzna Drewniana z piosenką „Wita wianki” oraz Joanna Małek z SP Skronina, która wykonała utwór „Czerwone jagody”.

Wśród zespołów prym wiodły ekipa ze Szkoły Podstawowej w Skroninie w składzie: Agnieszka Karbownik, Kacper Jach i Zuzanna Sczegielniak oraz zespół ze Szkoły Podstawowej w Miedznej Drewnianej w składzie: Katarzyna Bąk, Anna Olszewska i Aleksandra Krawczyk.

Po zakończeniu konkursu do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy dźwiękach muzyki zespołu „MAREX”.

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
 
Urząd Gminy w Białaczowie, ul. Piotrkowska 12, 26-307 Białaczów, tel. 044-758-14-14.
Copyright © Urząd Gminy Białaczów
CMS S@M CONCEPT Intermedia
hosting HSI.pl