Dzisiaj jest:  25 Września 2018   Imieniny: Aureli, Kamila
     
polski   english   deutsch  
Strona Główna
Strona Główna
Apel o 1% podatku
O gminie
Władze Gminy
Kontakt
Kalendarz imprez
Galeria
Kultura
Turystyka
Sport
Historia
Wzory druków
Program Integracji Społecznej
Organizacje pozarządowe
PROFILAKTYKA UZALEŻNIEŃ
Zasady naboru do Gimnazjum
 
 
Stronę
odwiedziło
2779570
gości
 
Wernisaż Poplenerowy

1

W czwartek, 1 października 2015 roku, w Świetlicy w Białaczowie odbył się Wernisaż Poplenerowy VIII Pleneru Malarskiego „Pejzaż Malowany Ziemi Łódzkiej – Natura Eco-Art. – Spotkajmy się w Powiecie Opoczyńskim”. Plener ten, współorganizowany przez Gminę Białaczów, odbył się w dniach 29.06-05.07.2015 r. Kolejne edycje tego bardzo prestiżowego pleneru odbijają się szerokim echem w środowisku artystycznym województwa łódzkiego. Owocem spotkania 71 artystów – uczestników pleneru stacjonarnego z krajobrazem naszego podregionu jest kolekcja obrazów zaprezentowanych podczas wernisażu.

2
3

W uroczystym otwarciu wystawy udział wzięli m.in. Wójt Gminy Białaczów Jacek Reszelewski, Przewodniczący Rady Gminy Białaczów Zdzisław Prusek, pomysłodawca Pleneru - Dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Konstantynowie Łódzkim – Andrzej Cieślik, Komisarz pleneru - przedstawicielka MDK w Opocznie Agata Andrzejewska oraz Radni, Sołtysi, Przewodniczące KGW, Dyrektorzy Szkół, a także nauczyciele wraz z uczniami.

4
5

Zgromadzona na wystawie kolekcja obrazów będzie wędrować po obiektach kulturalnych powiatu opoczyńskiego, województwie łódzkim, a także po całym kraju, zapoznając zwiedzających z pięknem naszego krajobrazu. Wystawę w Świetlicy w Białaczowie będzie można oglądać w dniach 1 - 7 października (również w sobotę i niedzielę) w godzinach 7:30 – 17:30. Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

6
7
8
9
10
11
12
13

 
Powrót  Drukuj  
 
 
 
 
 
Urząd Gminy w Białaczowie, ul. Piotrkowska 12, 26-307 Białaczów, tel. 044-758-14-14.
Copyright © Urząd Gminy Białaczów
CMS S@M CONCEPT Intermedia
hosting HSI.pl