IMG_5941 (Kopiowanie)

Podsumowanie projektu "OGRÓD POKOLEŃ" w Miedznej Drewnianej

W niedzielę, 27 sierpnia b.r. na placu przy remizie strażackiej w Miedznej Drewnianej odbyła się impreza integracyjna dla mieszkańców Miedznej Drewnianej przygotowana przez samych mieszkańców sołectwa. Sołtys: Zdzisław Purgat z Radą Sołecką: Januszem Dębowskim i Edwardem Mastalerzem zaprezentowali działania zrealizowane w ramach projektu. Głównym z nich, było zagospodarowanie przestrzeni publicznej i stworzenie miejsca do odpoczynku oraz integracja międzypokoleniowa mieszkańców wsi. W centrum miejscowości powstały: alejka spacerowa z ławkami i koszami na śmieci oraz  rabaty kwiatowe. Prace zostały wykonane przez mieszkańców wsi społecznie, przy wsparciu koparki użyczonej przez samorząd Gminy Białaczów. Całość kończyła międzypokoleniowa impreza integracyjna. W programie artystycznym specjalnie przygotowanym na imprezę młodzież zaprezentowała swoje talenty wokalno – muzyczne. Dzieci nieodpłatnie mogły korzystać z infrastruktury wesołego miasteczka. Można było również zaprezentować swoje umiejętności plastyczne w konkursie dedykowanym dzieciom i młodzieży p.t.: Alkohol – nie dziękuję! Dla wszystkich przewidziano nagrody rzeczowe. Amatorzy piłki siatkowej rozegrali mecz, a na wszystkich uczestników imprezy integracyjnej czekał poczęstunek przy grillu.

Miłym akcentem była wizyta zaproszonych na imprezę Dzielnicowych mł. asp. Witolda Widawskiego  i mł. asp. Tomasza Wijaty, która ucieszyła szczególnie najmłodszych. Możliwość zasiadania w radiowozie i korzystania z radiostacji była dla nich niezapomnianym przeżyciem i frajdą. Dzieci otrzymały w podarunku odblaski. Wieczór zakończył się zabawą taneczną na świeżym powietrzu w oprawie muzycznej zespołu SPECTRUM z  Miedznej Drewnianej.

Projekt „Ogród Pokoleń” realizowany przez sołectwo Miedzna Drewniana został sfinansowany ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Funduszu Sołeckiego sołectwa Miedzna Drewniana. Wartość dotacji: 5000 zł, wkład z Funduszu Sołeckiego: 5001 zł.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij