20180527_155554

Podsumowanie 37 Wąglańskiego Maja Poezji

W dniu 27 maja 2018 r. w Wąglanach odbyło się podsumowanie 37 Wąglańskiego Maja Poezji – czyli kolejnej edycji konkursu rokrocznie organizowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Wąglan. W tym roku jury po analizie 1900 wierszy 329 poetów z 15 krajów przyznało w dwóch kategoriach 16 nagród i wyróżnień o łącznej wartości 7600 złotych.

Na konkurs do Wąglan przybyli najlepsi, zwycięzcy każdej z dwóch odrębnych kategorii (poezji białej i poezji rymowanej), poeci z kraju i z zagranicy, ale nie tylko. Na podsumowanie Wąglańskiego Maja Poezji przybyli m.in.: Marcin Baranowski – Wicestarosta Powiatu Opoczyńskiego, Maria Morawska – Radna Rady Powiatu Opoczyńskiego, Jacek Reszelewski – Wójt Gminy Białaczów, Zdzisław Prusek – Przewodniczący Rady Gminy Białaczów, Anna Kaźmierczyk – Wiceprezes Stowarzyszenia „Lokalna Grupa Działania – U Źródeł”, Michał Konecki – Prezes PGK Opoczno, Małgorzata Aleksandrowicz – Wiceprezes Oddziału PTTK w Opocznie, ks. Hieronim Serzysko, Zbigniew Szpoton z Elektronicznej Kroniki Gminy Białaczów, przedstawiciel Tygodnika Opoczyńskiego TOP oraz okoliczni mieszkańcy.

Wszystkich zebranych powitał pomysłodawca i organizator wąglańskich konkursów poezji, Wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Wąglan Pan Waldemar Jóźwik. Następnie odbyła się prezentacja nagrodzonych wierszy oraz wręczenie nagród pieniężnych, książkowych i rzeczowych. Pani Elżbieta Krajewska-Al’Khouri wraz z Panem Michałem Boćkiem przygotowali recital, w którym zaprezentowali wybrane wiersze uczestników konkursu wplatając je między poezję śpiewaną do muzyki Zygmunta Koniecznego i Grzegorza Turnaua.

Organizatorzy zapraszają wszystkich poetów z Polski i z całego świata piszących po polsku - bez względu na wiek, miejsce zamieszka i dorobek literacki do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.

Protokół Jury 37 Wąglańskiego Maja Poezji i Regulamin 38 Wąglańskiego Maja Poezji

 

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij