Podpisano umowę dotacji na modernizację drogi

Podpisano umowę dotacji na modernizację drogi

W dniu 6 lipca 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego podpisano umowę dotacji na modernizację drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Żelazowice. Na umowie podpis złożyli: Wójt Gminy Białaczów Jacek Reszelewski, skarbnik gminy Irena Wilk, natomiast Zarząd Województwa Łódzkiego reprezentował wicemarszałek województwa łódzkiego Artur Bagieński. Gmina Białaczów na realizację zadania pn.: „Przebudowa odcinka drogi gminnej nr 107006E oraz odcinka drogi dojazdowej do gruntów rolnych w miejscowości Żelazowice. Działki nr 824, 1390, 1391, 1204, 972, 1343” otrzymała dofinansowanie w kwocie 154 300 zł. W chwili obecnej trwa procedura wyboru wykonawcy ww. zadania. W ramach inwestycji, mającej na celu poprawę infrastruktury techniczno-drogowej na terenie miejscowości Żelazowice, przebudowany zostanie odcinek drogi o długości 999 metrów.

Środki przeznaczone na dofinansowanie tego rodzaju inwestycji pochodzą z  należności i opłat rocznych z tytułu wyłączeń gruntów rolnych i leśnych z produkcji. O wsparcie mogą wnioskować samorządy lokalne z terenu województwa, zaś podziału tych środków dokonuje zarząd województwa. W tym roku Zarząd Województwa Łódzkiego przeznaczył ponad 17 milionów złotych na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych w województwie łódzkim.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij