IMG_0181

Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Po raz kolejny tysiące wiernych z terenu całej Polski wyruszyło w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, by tam 15 sierpnia uczestniczyć w Mszy Świętej z okazji Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W środę, 9 sierpnia, już po raz dwudziesty siódmy wyruszyła również piesza białaczowska pielgrzymka na Jasną Górę. Pielgrzymka rozpoczęła się Mszą Św., po której pielgrzymi wyruszyli w 130 kilometrową trasę. Do celu dotrą 13 sierpnia.

Tego samego dnia mieszkańcy gminy Białaczów witają XXVII Pieszą Pielgrzymkę Drohiczyńską. Jak co roku mieszkańcy Wąglan nie zapomnieli o strudzonych pielgrzymach i przygotowali ciepły posiłek, ciasta oraz napoje, z kolei mieszkańcy Miedznej Drewnianej częstowali pielgrzymów orzeźwiającą wodą. Po opatrzeniu obolałych nóg i posileniu pysznym obiadem niestrudzeni pielgrzymi ruszyli w dalszą drogę by krok po kroku zbliżać się do zamierzonego celu. 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij