32396423_313820302483697_4882458086960267264_n (1)

Pasowanie na czytelnika w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie

PASOWANIE to jedno z ważniejszych wydarzeń na czytelniczej drodze młodego użytkownika biblioteki. Podczas tej wyjątkowej uroczystości zorganizowanej w ramach Tygodnia Bibliotek (od roku 2004, z inicjatywy Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich, biblioteki w całym kraju w dniach 8 – 15 maja obchodzą Tydzień Bibliotek. Rozpoczyna go w pierwszym dniu Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek, zainicjowany w roku 1985), Izabela Wiktorowicz – dyrektor placówki, zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki i zasadami korzystania z księgozbioru. Młodzi przyjaciele książek wraz z wychowawcą Anną Wijatą zwiedzili biblioteczne pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię oraz magazyny z literaturą dla dorosłych i tą przeznaczoną dla dzieci i młodzieży.

W tym roku imprezy i uroczystości Tygodnia Bibliotek organizowane były pod hasłem „(DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA”, które nawiązuje zarówno do obchodzonego w tym roku 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, jak i do wielu symbolicznych i praktycznych odwołań ukazujących znaczenie nieskrępowanego żadnymi nakazami czy zakazami czytelnictwa i nieograniczonego dostępu do dziedzictwa kulturowego.

Po wysłuchaniu wiersza Jana Huszczy „Skarga książki”, dzieci wypowiadały się na temat dbałości o książki i zasad jej poszanowania.

Po zapoznaniu się z regulaminem biblioteki i pozytywną weryfikacją zdobytej wiedzy, stwierdzono gotowość uczniów do nadania im tytułu: „Czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Białaczowie”. Do społeczności miłośników książek, w dniu 14.05.2018 r. dołączyli uczniowie klasy I ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Białaczowie.

Tegoroczne hasło Tygodnia Bibliotek to „Dowolność czytania”. Nawiązuje ono do 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie sposób było o tym nie wspomnieć. Zaproszeni goście przeczytali dzieciom wiersze o symbolach narodowych, przypomnieli także zasady zachowania się podczas uroczystości państwowych i zachowania właściwej postawy podczas śpiewania hymnu narodowego.

Uroczystego aktu pasowania na czytelnika dokonali: Wójt Gminy Białaczów – Pan Jacek Reszelewski i Sekretarz Gminy Białaczów- Pan Andrzej Urbańczyk. Dzieci skupione i poważne, uroczyście przyrzekły, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Uroczystość pasowania odbyła się w miłej i przyjaznej atmosferze. Mamy nadzieję, że po tak owocnym spotkaniu biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym z miejscem bezpiecznym, przyjaznym i radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.

Naszym najmłodszym czytelnikom życzymy przeżywania niezapomnianych przygód wraz z bohaterami przeczytanych książek.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij