narty07

Obóz narciarsko-snowboardowy - Małe Ciche 2018

W dniach od 13 do 16 marca uczniowie Gimnazjum w Białaczowie uczestniczyli w zimowym obozie narciarsko-snowboardowym w miejscowości Małe Ciche koło Zakopanego. To już drugi taki obóz, zorganizowany przez  p. Mariusza Leśnickiego, który był jego pomysłodawcą. Projekt był współfinansowany w formie dotacji przez gminę Białaczów w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w gminie Białaczów na 2018 rok z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Uczniowie wraz z opiekunami kwaterowali w miejscowości Małe Ciche, gdzie znajduje się stacja narciarska z kilkoma trasami zjazdowymi. Główny stok liczy sobie 1250 m i wysokość względną około 220 m. Już pierwszego dnia po przyjeździe i zakwaterowaniu oraz wypożyczeniu sprzętu odbyły się pierwsze zajęcia na głównym stoku. Większość uczniów doskonaliła swoje umiejętności narciarstwa zjazdowego, a kilkoro z nich ćwiczyło zjazdy na desce snowboardowej. W kolejne dni spędzaliśmy na stoku po około 5 godzin: 3 godziny przed południem i 2 godziny po południu. Każdego dnia zajęcia rozpoczynały się od rozgrzewki, a następnie ćwiczone były różne, coraz bardziej zaawansowane elementy techniki narciarstwa zjazdowego. Nasi uczniowie radzili sobie bardzo dobrze i z dnia na dzień coraz pewniej poruszali się na nartach i snowboardzie. Plusowe temperatury, ładna pogoda przez pierwsze trzy dni i prawie pusty stok sprawiały, że nauka była przyjemna i bezpieczna. Trzeciego dnia pobytu po zajęciach na stoku uczniowie odwiedzili Bukowinę Tatrzańską, gdzie mieli możliwość ze skorzystania z kąpieli w tamtejszych basenach termalnych.

Opiekę nad uczniami oprócz p. Leśnickiego sprawował także wychowawca klasy sportowej gimnazjum p. Arkadiusz Franaszczyk.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij