Ob+-z narciarski (16)

Obóz narciarski uczniów gimnazjum

Obóz narciarski uczniów gimnazjum

W dniach od 20 do 24 marca uczniowie Gimnazjum w Białaczowie z klas II B, III B i III A uczestniczyli w zimowym obozie narciarsko-snowboardowym w miejscowości Małe Ciche koło Zakopanego. Pomysłodawcą i twórcą projektu był nauczyciel wychowania fizycznego gimnazjum p. Mariusz Leśnicki. Projekt był współfinansowany w formie dotacji przez gminę Białaczów w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadania publicznego w gminie Białaczów na 2017 rok z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej.

Grupa kwaterowała w pobliżu stacji narciarskiej „Małe Ciche”, gdzie znajduje się kilka tras zjazdowych oraz wyciągi orczykowe i krzesełkowe. Pierwszego dnia od razu po zakwaterowaniu został wypożyczony sprzęt narciarski. Żaden z uczniów biorących udział w obozie nie jeździł wcześniej na nartach, dlatego pierwsza lekcja objęła elementarne wiadomości o sprzęcie i podstawowe umiejętności. Uczniowie dowiedzieli się jak bezpiecznie korzystać ze sprzętu narciarskiego, nauczyli zakładać i zdejmować narty. Ćwiczenia objęły także naukę upadania, wstawania oraz techniki podchodzenia i obracania się w nartach po stoku.

Przez kolejne dni uczniowie gimnazjum i ich opiekunowie spędzali 4-5 godzin na stoku, skąd rozpościerał się piękny widok na Tatry Wysokie. Każdego dnia zajęcia rozpoczynały się od rozgrzewki, a następnie ćwiczone były różne, coraz bardziej zaawansowane elementy techniki narciarstwa zjazdowego. Uczniowie z każdą godziną radzili sobie coraz lepiej i nabierali pewności w zjeżdżaniu na nartach. Od jazdy na wprost i hamowania pługiem, stopniowo przechodzili do nauki wykonywania skrętów, równoległego prowadzenia nart i techniki hamowania bokiem. Plusowe temperatury i końcówka sezonu narciarskiego (prawie puste stoki narciarskie) sprawiły, że nauka była przyjemna i bezpieczna. W godzinach popołudniowych p. Mariusz Leśnicki prowadził także kurs nauki jazdy na desce snowboardowej dla chętnych uczniów.

Popołudniami uczniowie wraz z opiekunami spacerowali korzystając z pobytu w malowniczej okolicy, odwiedzili także Bukowinę Tatrzańską gdzie zażywali kąpieli w basenach termalnych. Ostatniego dnia pobytu grupa odwiedziła Zakopane. Oprócz spaceru Krupówkami i wizyty pod skocznią Wielka Krokiew, grupa zwiedziła też zabytkowy cmentarz „Na Pęksowym Brzyzku”.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij