Obchody Święta Niepodległości w Białaczowie

Obchody Święta Niepodległości w Białaczowie

Obchody Święta Niepodległości w Białaczowie

11 listopad jest jednym z najważniejszych świąt państwowych obchodzonych w niepodległej Polsce. Dzień ten upamiętnili również mieszkańcy Białaczowa. Uroczystość w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Białaczowie rozpoczęła się występami uczniów ze Szkoły Podstawowej w Białaczowie. W trakcie krótkiego programu artystycznego odśpiewane zostały pieśni patriotyczne oraz recytowano wiersze. Po części artystycznej odprawiona została uroczysta Msza Święta. Podczas mszy, na której obecne były poczty sztandarowe Polskiego Stronnictwa Ludowego, jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych oraz szkół z terenu całej gminy, wierni modlili się w intencji ojczyzny.

Po nabożeństwie w uroczystym przemarszu mieszkańcy wraz z pocztami sztandarowymi ruszyli ulicami Białaczowa na rynek, gdzie złożono kwiaty pod pomnikiem bestialsko pomordowanych przez nazistów mieszkańców Gminy Białaczów. Kwiaty pod pomnikiem złożyli m.in.: Delegacja Urzędu Gminy Białaczów na czele z Wójtem Jackiem Reszelewskim, Delegacja Rady Gminy Białaczów na czele z Przewodniczącym Rady Gminy Zdzisławem Pruskiem, przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości, a także delegacje ze Szkół Podstawowych oraz Gimnazjum.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij