IMG_2589

Obchody Konstytucji 3 maja

Obchody Konstytucji 3 maja

3 maja br. w Białaczowie odbyła się uroczystość upamiętniająca 226 rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja połączona ze świętem strażackim. Obchody rozpoczęła się w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Białaczowie. Przed Mszą Świętą uczniowie z Gimnazjum w Białaczowie zaprezentowali krótką inscenizację przedstawiającą okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja. Po występie odbyła się uroczysta Msza Święta sprawowana przez ks. Henryka Wójcika – proboszcza parafii Białaczów, oraz ks. Waldemara Gulę – gminnego kapelana Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Zgromadzeni modlili się w intencji ojczyzny i strażaków.

Przy dźwiękach Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Białaczowa, nastąpił przemarsz mieszkańców oraz oddziałów OSP wraz z pocztami sztandarowymi z terenu Gminy Białaczów do miejsca uświęconego krwią polaków Białaczowa, Parczowa, Petrykóz, Skroniny i Sobienia bestialsko pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939 – 1945. Przed pomnikiem został złożony meldunek dowódcy uroczystości, odegrano hymn narodowy, zabrał głos Wójt Gminy Białaczów oraz zostały złożone kwiaty przez przedstawicieli władz samorządowych, organizacji i instytucji.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij