bdr

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej

Noc Bibliotek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Białaczowie - 8 czerwca

Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie oraz Biblioteka szkolna SP w Białaczowie, 8 czerwca 2018 r. w ramach Nocy Bibliotek przygotowały zajęcia, uczestnikami których były dzieci, młodzież i dorośli z gminy Białaczów. To już IV wydanie ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, która w niekonwencjonalny sposób promuje czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

Spotkanie rozpoczęło się od projekcji filmu „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej na licencji otrzymanej od Nocy Bibliotek Fundacji CEO. Jedno z głównych przesłań filmu to:

 „Przyjaźń to jedna z najlepszych rzeczy, jaka może nas spotkać w życiu”.

Po obejrzeniu filmu i omówieniu jego treści i ważności płynących z niego przesłań, uczestnicy zajęć podzieleni na grupy wcielili się tak jak najmłodsi bohaterowie filmu w detektywów poszukując informacji na temat, który zakodowany był szyfrem. Po odkodowaniu młodzi detektywi przystąpili do wykonania kolejnych poleceń. Zadania dotyczyły postaci Zbigniewa Herberta w związku tym, iż ten właśnie poeta jest patronem 2018 roku.

Zabawa ta dostarczyła najmłodszym pozytywnych emocji, radości z wykonania poprawnie przygotowanych zagadek a nutka rywalizacji spowodowała, że starali się je wykonać na najwyższym poziomie i w jak najszybszym czasie.

Tegoroczna akcja Noc Bibliotek przebiegała pod hasłem „RzeczpospoCzyta”, w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski.  W związku z tym dzieciom została przeczytana bajka z książki „Mam GEN wolności” Jerzego Ciechanowskiego, która to w bardzo przystępny sposób, w języku łatwym do zrozumienia dla dzieci, traktuje o momentach triumfu i upadku wolności Polski.

Ponadto uczestnicy zajęć mieli okazję poznać zdania, cytaty z utworów i wierszy patriotycznych pisanych w Polsce ok. 1918r., grając we „Flirt z Niepodległą”. To przede wszystkim doskonała lekcja edukacyjna a przy tym świetna zabawa, która zyskała uznanie wśród uczestników. Nie zabrakło także zagadek o Polsce i śpiewu pieśni patriotycznych, do których akompaniował na gitarze Łukasz Wilk, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

Serdeczne podziękowania za pomoc przy organizacji i przebiegu Nocy Bibliotek dla Pani Małgorzaty Teleckiej, Elżbiety Wróbel i Joanny Świątek.

NOC BIBLIOTEK 9 CZERWCA ZORGANIZOWANA WSPÓLNIE Z GMINNĄ BIBLIOTEKĄ PUBLICZNĄ W ŻARNOWIE

9 czerwca 2018 r. w ramach Nocy Bibliotek grupa osób z gminy Białaczów pod patronatem GBP w Białaczowie, udała się już po raz kolejny z występem z okazji Dnia Matki. Tym razem na zaproszenie Kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Żarnowie Pani Ewy Borończyk wykonawcy udali się do Domu Kultury w Żarnowie, gdzie zaprezentowali przygotowany „Montaż słowno-muzyczny z okazji Dnia Matki” z udziałem osób 17+. Tego dnia na scenie prezentowali się także mieszkańcy gminy Żarnów. Tematyka piosenek i wierszy nieodłącznie związana była z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę i polską literaturą.

Dyrektor GBP w Białaczowie- Izabela Wiktorowicz składa serdeczne podziękowania Pani Kierownik - Ewie Borończyk i wszystkim artystom występującym na scenie, za zaangażowanie, wspólne muzykowanie, poświęcony czas, a przede wszystkim za chęci, aby stworzyć coś fajnego.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij