Narodowe czytanie „Wesela” w Gimnazjum

Narodowe czytanie „Wesela” w Gimnazjum

W całej Polsce 2 września 2017 r. odbyła się szósta już odsłona akcji „Narodowe Czytanie”. Lekturą tegorocznej edycji było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego. Dramat Wyspiańskiego zwyciężył w internetowym głosowaniu spośród czterech propozycji, pokonując takie arcydzieła literatury polskiej jak „Beniowski” Juliusza Słowackiego, czy „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

Również uczniowie klasy artystycznej wraz z wychowawczynią mgr Beata Wilk przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Narodowe czytanie”.  W gimnazjum, akcja ta została przeprowadzona 8 września. Po wysłuchaniu krótkiej prelekcji na temat genezy, treści i znaczenia tego „dramatu narodowego” uczniowie wraz z wychowawczynią przystąpili do głośnego czytania z podziałem na role najbardziej znaczących i pięknych scen utworu Wyspiańskiego. 

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij