Zespół Ludowy "Owczareczek"

W każdą środę, w godzinach od 16.00 do 18.00 na sali gimnastycznej budynku Szkoły Podstawowej w Białaczowie odbywają się zajęcia taneczne dziecięco-młodzieżowego Zespołu Ludowego „Owczareczek”.

Zespół Ludowy "Owczareczek" powstał dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013, oś IV LEADER, działanie 4.1 "Małe projekty". Zespół ludowy rozpoczął swą działalność na początku września 2011 roku a pierwszy występ przed szerszą publicznością zaliczył podczas Dni Białaczowa pod koniec listopada tego samego roku.

Zespół Ludowy "Owczareczek"

Zespół Ludowy "Owczareczek"

Od tamtej pory występy młodych artystów można było zobaczyć między innymi podczas kolejnych Dni Białaczowa czy Białaczowskich Spotkań ze Sztuką Amatorską. Dzieci występowały również gościnnie w Końskich i Piotrkowie Trybunalskim.

Od 2015 roku w Zespole Ludowym „Owczareczek” swą działalność rozpoczęła sekcja dla dorosłych. Zajęcia dla dorosłych odbywają się w środy o godzinie 18.00 w Świetlicy w Białaczowie. Instruktorem Zespołu Ludowego „Owczareczek” jest Pan Jacek Lewandowski.