Granty Sołeckie dla Gminy Białaczów przyznane

Granty Sołeckie dla Gminy Białaczów przyznane

Sołectwa Petrykozy, Parczówek i Żelazowice znalazły się wśród 302 miejscowości województwa łódzkiego, którym przyznane zostały dotacje celowe w wysokości 5 000 złotych.

W dniu 24 kwietnia 2018 roku Sejmik Województwa Łódzkiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia z budżetu Województwa Łódzkiego na rok 2018 pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego województwa łódzkiego w formie dotacji celowej, przeznaczonej na dofinansowanie zadań własnych gminy w zakresie realizacji małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich. W ramach przyznanej pomocy finansowej gminy wiejskie województwa łódzkiego będą mogły sfinansować w całości lub uzupełnić wkład własny do projektów zgłaszanych im przez sołectwa, a dotyczących realizacji zadań własnych gminy.

Celem projektu „Jesteśmy razem”, który będzie realizować Sołectwo Petrykozy jest wspólne wykonanie miejsca integracji międzypokoleniowej oraz organizacja imprezy kończącej przedsięwzięcie.

Sołectwo Żelazowice będzie realizować projekt: „Bliżej siebie – stworzenie miejsca plenerowych spotkań integracyjnych”, w którym zagospodaruje przestrzeń publiczną i stworzy miejsce do odpoczynku i integracji oraz zorganizuje imprezę międzypokoleniową dla mieszkańców..

Projekt: „Bezpieczne lato” realizowany przez Sołectwo Parczówek ma na celu stworzenie miejsca integracji dla dzieci oraz zorganizowanie imprezy integracyjnej kończącej przedsięwzięcie. Projekty realizowane będą w okresie od 1 lipca do 31 sierpnia 2018 r.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij