IMG_5726

Gminny Festyn Rodzinny Białaczów 2017

W sobotę 19 sierpnia 2017 r. na muszli koncertowej w Białaczowie odbył się ,,Gminny Festyn Rodzinny Białaczów 2017”. Rozpoczął się on rajdami: pieszym i rowerowym im. Stanisława Małachowskiego.

O godz. 14.00 odbyła się Msza św., którą celebrował Proboszcz Parafii, ks. Henryk Wójcik.

Następnie na scenie zaprezentowali swój Program artystyczno-teatralny, uczestnicy Domu Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR” w Miedznej Drewnianej. Doskonałe kreacje aktorskie oraz wcielenie się w role sprawiły, że pomimo deszczowej aury publiczność została rozbawiona do łez. Ogromne brawa po występie były dowodem na to, że przedstawienie przygotowane zostało na najwyższym poziomie. Ogromne gratulacje dla wykonawców oraz twórcy scenariusza.

 

Film: Wiktor Biernacki

Swoje zdolności wokalne zaprezentował również Zespół Śpiewaczy „Owczareczek”, a przepiękne stroje, w których wystąpił są symbolem dziedzictwa regionu oraz tradycji kulturowych

Tego dnia na scenie prezentowała się także Młodzieżowa Orkiestra Dęta z gminy Białaczów. Doskonale zsynchronizowane instrumenty i różnorodność repertuaru przypadły do gustu publiczności, która miała okazję zrelaksować się na świeżym powietrzu przy dźwiękach muzyki. Niektórzy wzorem aktorów z filmu „Deszczowa Piosenka” ruszyli do tańca pod parasolami w strugach deszczu.

Dla Organizacji Pozarządowych został ogłoszony konkurs na wypiek ciasta pn. „Jabłecznik tradycyjny”. Celem konkursu było kultywowanie i upowszechnienie tradycji ludowych sporządzania oraz przygotowania wypieku ciasta tradycyjnego. Kryteriami oceny jakimi kierowała się komisja konkursu w składzie Andrzej Urbańczyk, Marzanna Paduszyńska, Izabela Wiktorowicz były: walory smakowe, użycie w recepturze wypieku produktów zgodnych z tradycją oraz subiektywne odczucia członków komisji.  Przyznano następujące miejsca:

I - Koło Gospodyń Wiejskich z Parczowa

II - Uczniowski Klub Sportowy „Błękitni” z Miedznej Drewnianej

III -Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Wąglanach

Wyróżnienia otrzymali:

Towarzystwa Przyjaciół Wąglan

Koła Gospodyń Wiejskich ze Skroniny

Koła Gospodyń Wiejskich z Białaczowa

Oficjalnego otwarcia festynu dokonali: Wójt Gminy Białaczów- Pan Jacek Reszelewski, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Białaczowie- Pani Izabela Wiktorowicz oraz Przewodniczący Rady Gminy Białaczów- Pan Zdzisław Prusek.

Wszyscy zgromadzeni na festynie mieli okazję spróbować okolicznościowego tortu, którego sponsorem był Pan Rafał Czubak.

W ramach festynu swoje stoiska zaprezentowali: Gminna Biblioteka Publiczna w Białaczowie (poprzez wizualną dekorację dotyczącą działań biblioteki zachęcała do odwiedzin placówki, a przygotowane dla najmłodszych edukacyjne kolorowanki ostrzegały przed niewłaściwymi zachowaniami podczas zabaw w domu), Dom Dziennego Pobytu „Senior-WIGOR” w Miedznej Drewnianej (w namiocie wystawowym prezentowane były rękodzieła wykonane w czasie warsztatów przez seniorów), firma Pana Pawła Szafrana „Świat pszczół” oferująca miód i akcesoria pszczelarskie. Zgromadzeni mogli także skorzystać ze stoisk gastronomicznych oraz z zabawkami dla dzieci.

Ponadto na najmłodszych uczestników festynu czekało wesołe miasteczko oraz wata cukrowa gratis. Dla wszystkich zgromadzonych przygotowany został przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Białaczów poczęstunek. Do tańca zachęcały zespoły AMARETTO, JAGODA, NORBI, MODEL MT & MODELINKA oraz KARLA.

Zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Choć pogoda spłatała nam figla - festyn można uznać za udany.

Organizatorzy dziękują wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg festynu oraz zapraszają za rok.

Plakat1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij