www (42)

Gminne Zawody Sportowo-pożarnicze

W niedzielę, 24 czerwca 2018 roku, na stadionie w Białaczowie odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach brało udział 13 drużyn pożarniczych - 7 drużyn seniorskich (sześć męskich i jedna kobieca) oraz 6 drużyn młodzieżowych, w tym dwie drużyny pożarnicze dziewcząt. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska składająca się z dziewięciu sędziów – ośmiu przedstawicieli jednostek biorących udział w zawodach oraz sędziego głównego zawodów - przedstawiciela Komendanta Powiatowego PSP w Opocznie mł. kpt. Marcina Grabskiego. Prowadzącym zawody był Prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Białaczowie Andrzej Urbańczyk. O udźwiękowienie zawodów zadbał Marek Jaworski – Zastępca Przewodniczącego Rady Gminy Białaczów oraz Naczelnik OSP Białaczów.

Drużyny miały przed sobą dwie trudne konkurencje: sztafetę pożarniczą i ćwiczenia bojowe. W grupie MDP chłopców wygrała drużyna z Białaczowa, drugie miejsce zdobyli chłopcy z Miedznej Drewnianej, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Radwana i Parczowa. W rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt zwyciężyła OSP Miedzna Drewniana, która okazała się lepsza od drużyny z Petrykóz. W grupie „A” najlepsza okazała się jednostka OSP Żelazowice. Na podium znalazły się jeszcze OSP Miedzna Drewniana i OSP Petrykozy. Bardzo dobrze zaprezentowała się Kobieca Drużyna Pożarnicza z Petrykóz, która uzyskała wynik 124,55.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. OSP Żelazowice – z wynikiem 106,9
  2. OSP Miedzna Drewniana – z wynikiem 108,4
  3. OSP Petrykozy - z wynikiem 113,5
  4. OSP Wąglany - z wynikiem 117,85
  5. OSP Parczówek - z wynikiem 118,95
  6. OSP Białaczów – z wynikiem 159,1

Mimo niesprzyjającej pogody rywalizacja strażaków zgromadziła na stadionie w Białaczowie rzesze kibiców. Wszystkim ekipom biorącym udział w zawodach Wójt Gminy Białaczów ufundował nagrody. Wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dokonał Wójt Gminy Jacek Reszelewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Zdzisławem Pruskiem, Zastępcą Przewodniczącego Rady Gminy – Beatą Wilk oraz Prezesem Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Białaczowie Andrzejem Urbańczykiem.

Wszystkim jednostkom OSP dziękujemy za wzięcie udziału w wydarzeniu oraz za przygotowanie drużyn do zawodów. Podziękowania należą się także wszystkim widzom oraz kibicom za doping i dobrą zabawę.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij