IMG_5301

Gminne zawody sportowo-pożarnicze OSP

W niedzielę, 4 czerwca 2017 roku, w Miedznej Drewnianej na stadionie przy Szkole Podstawowej odbyły się gminne zawody sportowo-pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. W zawodach brało udział 17 drużyn pożarniczych - 10 drużyn seniorskich (dziewięć męskich i jedna kobieca) oraz 7 drużyn młodzieżowych, w tym dwie drużyny pożarnicze dziewcząt. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska składająca się z dziewięciu sędziów – przedstawicieli wszystkich jednostek biorących udział w zawodach. Prowadzącym zawody był Prezes Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Białaczowie Andrzej Urbańczyk. O udźwiękowienie zawodów zadbał Mateusz Pręcikowski - członek OSP Miedzna Drewniana.

Drużyny miały przed sobą dwie trudne konkurencje: sztafetę pożarniczą i ćwiczenia bojowe. W grupie MDP chłopców wygrała drużyna z Białaczowa, drugie miejsce zdobyli chłopcy z Petrykóz, na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny z Radwana, Miedznej Drewnianej i Parczowa. W rywalizacji Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Dziewcząt zwyciężyła OSP Miedzna Drewniana, która okazała się lepsza od drużyny z Petrykóz. W grupie „A” po raz kolejny najlepsza okazała się jednostka OSP Radwan. Na podium znalazły się jeszcze OSP Żelazowice i OSP Petrykozy. Bardzo dobrze zaprezentowała się Kobieca Drużyna Pożarnicza z Petrykóz, która uzyskała wynik 126,9.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

  1. OSP Radwan – z wynikiem 104,7
  2. OSP Żelazowice– z wynikiem 110,2
  3. OSP Petrykozy - z wynikiem 113,7
  4. OSP Miedzna - z wynikiem 117,2
  5. OSP Parczówek - z wynikiem 121,4
  6. OSP Wąglany - z wynikiem 127,3
  7. OSP Parczów - z wynikiem 129,1
  8. OSP Skronina - z wynikiem 140,7
  9. OSP Białaczów – z wynikiem 146

Rywalizacja strażaków zgromadziła na stadionie w Miedznej Drewnianej rzesze kibiców. Wszystkim ekipom biorącym udział w zawodach Wójt Gminy Białaczów ufundował nagrody. Wręczenia nagród, pucharów i dyplomów dokonał Wójt Gminy Jacek Reszelewski wraz z Przewodniczącym Rady Gminy – Zdzisławem Pruskiem oraz Prezesem Oddziału Zarządu Gminnego ZOSP RP w Białaczowie Andrzejem Urbańczykiem.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij