IMG_2004

Gmina Białaczów na Targach Turystyki Kulinarnej

Gmina Białaczów na Targach Turystyki Kulinarnej

W Piotrkowie, na terenie hali Muszkieterów przy Al. Sikorskiego w dniach 23- 25 marca b.r. w ramach obchodów Dni Przyjaźni Polsko - Węgierskiej odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyki Kulinarnej.  Podczas imprezy można było degustować węgierskie i polskie przysmaki, m.in. z terenu ziemi białaczowskiej. Gmina Białaczów zaprezentowała tradycyjne dania okresu Wielkiej Nocy. Można było posmakować żuru z białą kiełbasą i jajkiem, pierogów z kaszą i grzybami, kaczkę nadziewaną kaszą, baby wielkanocne, mazurki, placki drożdżowe, kiełbasy, pasztety, salcesony oraz tradycyjne nalewki z jarzębiny, aronii i pigwy. Stoisko w tradycyjnym charakterze przyciągnęło wielu zwiedzających targi oraz wystawców z Węgier. Przygotowane zostało przez pracowników Referatu Funduszu Strukturalnych, Zamówień Publicznych i Promocji Gminy Białaczów oraz przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich z Białaczowa, Miedznej Drewnianej, Parczowa, Skroniny, Sędowa i Wąglan. Na stoisku Gminy Białaczów promowane były grzyby i owoce runa leśnego firmy P.U.H. „Grzybek” z Parczowa.

W trakcie trwania targów przewidziano występy grup ludowych i folklorystycznych oraz blogerów kulinarnych. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Białaczów zaproszone zostały przez kulinarną gwiazdę Charlesa Daigneault do pomocy w przygotowaniu prezentacji kulinarnej.

Podczas targów można było zobaczyć wystawców m.in. z: Regionu Csongrad na Węgrzech, Pannonhalmy, Mosonmagyaróvár oraz całego regionu łódzkiego. Targom towarzyszyło Polsko – Węgierskie Forum Gospodarcze w którym wzięli udział prezydenci Polski i Węgier.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij