Gimnazjum na obozie sportowym w Kudowie Zdroju

Gimnazjum na obozie sportowym w Kudowie Zdroju

Od 18 do 22 września grupa 20 uczniów z klasy III B Gimnazjum w Białaczowie przebywała wraz z opiekunami na obozie sportowym w Górach Stołowych. Główne cele tego obozu to poprawienie wydolności fizycznej uczniów, którzy reprezentują nasze gimnazjum w zawodach międzyszkolnych, ćwiczenia praktyczne taktyki gier zespołowych oraz rozwijanie zainteresowania różnymi formami aktywności fizycznej na świeżym powietrzu.

Zajęcia odbywały się głównie w Kudowie –Zdroju, gdzie grupa kwaterowała oraz na terenie Gór Stołowych. Były to biegi połączone z atletyką terenową, długie wędrówki piesze szlakami turystycznymi z pokonywaniem przeszkód terenowych oraz wycieczki rowerowe licznymi na terenie Gór Stołowych ścieżkami rowerowymi. Zajęcia praktyczne z gier zespołowych odbywały się na „Orliku” w Kudowie-Zdroju. Program zajęć był ułożony w taki sposób, aby uczestnicy obozu przy okazji ćwiczeń sportowych poznawali piękno, geografię i historię tego zakątka Polski. Uczniowie zwiedzili m.in. przepiękne labirynty skalne „Błędne Skały” i „Szczeliniec Wielki” oraz znaną miejscowość uzdrowiskową jaką jest Kudowa-Zdrój. Duże wrażenie zrobiła także na wszystkich wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej.

Pomysłodawcą i twórcą projektu obozu był p. Mariusz Leśnicki – nauczyciel wychowania fizycznego Gimnazjum w Białaczowie, a opiekę nad uczniami sprawował wychowawca klasy p. Arkadiusz Franaszczyk. Projekt ten był współfinansowany w formie dotacji w ramach rządowego programu „Klub 2017” przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij