Ekipa filmowa w białaczowskim Pałacu

Ekipa filmowa w białaczowskim Pałacu

Ekipa filmowa w białaczowskim Pałacu

Od 16 do 22 lutego 2017 r. na terenie Pałacu w Białaczowie, a także przy ulicach sąsiadujących z pałacem kręcone są sceny do filmu fabularnego pod tytułem „Zimna Wojna”. Producentem filmu jest Łódzkie Studio Opus Film, a reżyserem i scenarzystą jest Paweł Pawlikowski, zdobywca Oscara za najlepszy film nieanglojęzyczny „Ida”.

Akcja „Zimnej Wojny” rozgrywać się będzie w Polsce w latach 50-tych i 60-tych XX w., a będzie to historia wielkiej miłości pomiędzy ludźmi pochodzącymi z różnych środowisk i o różnych temperamentach – którzy mimo różnic nie mogą bez siebie żyć.

W filmie będziemy mogli zobaczyć znanych aktorów m. in.: Borysa Szyca, Tomasza Kota, Agatę Kuleszę oraz Joannę Kulig. Udział biorą również członkowie zespołu pieśni i tańca „Mazowsze”. W niektórych scenach uczestniczą mieszkańcy z terenu Gminy Białaczów odgrywający role statystów.

Film „Zimna Wojna” współfinansowany jest między innymi ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Arte France Cinema, Opus Films i Brytyjskiego Instytutu Filmowego.

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij