1% dla organizacji z łódzkiego

1% dla organizacji z łódzkiego

1% dla organizacji z łódzkiego

Wielu z nas nie lubi płacić podatków. Ten obowiązek może nam umilić świadomość, że setna część naszego podatku trafia – bez żadnego uszczerbku na naszym budżecie – do organizacji, którą chcemy wspomóc. Czy tak się stanie zależy tylko od nas. Zachęcamy do korzystania z mechanizmu 1% - to prosty i bezpłatny sposób na to, aby wesprzeć lokalne organizacje. 

W województwie łódzkim w tym roku do skorzystania ze wsparcia w ramach mechanizmu 1% uprawnionych jest 397 organizacji działających w różnych obszarach (sport, turystyka, kultura, pomoc chorym i niepełnosprawnym, rozwijanie talentów, ochrona zabytków i wiele innych). Wszystkie te organizacje zostały zatwierdzone przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, a żeby uzyskać taką akceptację, musiały udowodnić swoją społecznie użyteczną działalność i złożyć sprawozdanie finansowe i merytoryczne, które może przeczytać każdy zainteresowany na stronie ministerstwa. Możemy sprawdzić co robi organizacja, zanim obdarujemy ją swoim 1%.

Zachęcamy, aby wybierać organizacje pożytku publicznego z województwa łódzkiego. Będziemy mogli korzystać z ciekawszej oferty tych organizacji, które znajdują się blisko nas. Łatwiej też zobaczymy jak organizacja wykorzystuje środki jakie otrzymała (w porównaniu z organizacją, która działa na drugim krańcu Polski).

Wykaz „naszych” organizacji oraz instrukcja jak to zrobić znajduje się stronie www.1procent.lodzkie.pl, na profilu facebook https://www.facebook.com/1procent.dla.Lodzkiego. Wykaz jest podzielony na powiaty, aby łatwiej było szukać organizacji działających blisko podatnika.

Chociaż kwoty jakie podatnicy przekazują na rzecz organizacji są często drobne, łącznie w ramach mechanizmu 1% zbierane są duże sumy.  W zeszłym roku w województwie łódzkim było to 27,6 mln zł. Gdyby zdecydowali się na to wszyscy podatnicy z województwa, którzy mieli prawo to zrobić, zebrano by w ten sposób kwotę 33 mln zł!

1% dla organizacji z łódzkiego

Slajd1

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij